Poveste de dragoste a unui baiat din Prahova

Povestea mea de dragoste cu intamplari, sfaturi, pareri ?
Avatar utilizator
Cupidon
Site Admin
Mesaje: 285
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Poveste de dragoste a unui baiat din Prahova

Mesaj de Cupidon »

Poveste trimisa de membrul: Cristi_ph09xgo

Nici nu stiu cum sa incep....Cred ca cel mai bine ar fi cu inceputul...

M-am nascut in orasul Odobesti,jud.Vrancea intr-o frumoasa zi de toamna in anul 1975 septembrie 28.Eu nu prea am vrut sa vin pe lumea asta..dar docorii au insistat..si iata-ma.

Copilaria si adolescenta am petrecut-o in Prahova in Valea Calugareasca si nu pot spune ca a fost rau...da nici foarte bine.Parintii mei nu se prea intelegeau,tata fiind un om foarte sever,si tot timpul existai certuri...discutii ..si....Cred ca asta m-a marcat putin pentru ca eu am inceput,destul de mic fiid(3-4 ani)sa i-mi doresc sa am familia mea ,sotia mea ,copii mei.In aceasta situatie mama a avut un rol foarte important,educindu-ma in siritul respectului pentru FEMEIE. Acest sentiment nu a disparut nici azi...si in timp mi-a facut numai probleme. In toate relatiile pe care le-am avut fiind bun si blind....am fost luat de prost si in final batjocorit....dar despre asta voi vorbi ceva mai tarziu.

Timpul a curs,m-am facut "baiat mare"si pe la 15 ani m-am indragostit de o fata,care venea la noi in vacante(ai mei erau prieteni de familie).Toate au fost bune si frumoase pina cind a trebuit sa plece acasa...la Bucuresti.Ne facusem planuri de viitor...amindoi visam cu ochii deschisi.A plecat....eu ma tot duceam pe la ea in vizita,ne plimbam.....iar intr-o totul s-a sfirsit brusc.Nu am inteles de ce.Pe urma am aflat ca mama ei ai interzise sa se mai vada cu mine...deoarece era cam distrata si nu mai lua note mari la scoala..!? Atunci am facut un soc din care nu mi-am revenit decit dupa aproape un an. Mama ei a incercat sa "repare" aceasta... prostie dar nu s-a mai putut....Nici pina azi nu inteleg ce a fost in capul acelei femei ....dar fetei cit si mie ne-a facut mult rau.

Pe aceasta minunata fata o chema IORDACHE LAURA..iar daca v-a da peste aceste rinduri ii transmit salutari si ii spun sincer ca nu am uitat-o.

Cam atit pentru azi....o sa continui si maine..ca mai sint multe de spus


SFARSIT PENTRU INTRODUCERE
daducu13
Member
Mesaje: 31
Membru din: 12 Mar 2009, 16:51

Re: Poveste de dragoste a unui baiat din Prahova

Mesaj de daducu13 »

Interesanta poveste...dar erau copii..adica la varsta aia treci prin asa ceva destul de des!!!
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.