Poveste de dragoste anonima, suferinta si lacrimi

Povestea mea de dragoste cu intamplari, sfaturi, pareri ?
Avatar utilizator
iubire
Site Admin
Mesaje: 729
Membru din: 26 Mai 2008, 16:52

Mesaj de iubire »

Am primit acest articol de la un vizitator ale siteului nostru (text necorectat) : / Iubire fericire dragoste - suferinta lacrimi - Poveste de iubire

Stau si privesc la formele neregulate ale florilor de gheata ces-au conturat pe fereastra mea si imi amintesc a nu stiu citaoara la povestea trista din inima mea,care acuma a inceput sa se-mene tot mai tare cu un imens ghetar ce parca devine tot si tot mairece.

Simturile mi-au devenit inerte si parca am trait o povestepe care nu as vrea sa o mai aud niciodata,o poveste in care soarelerasare, straluceste vioi si dintr-o data e umbrit de nori negrii,care aduc marea furtuna in care sufletul meu se zvircoleste in imensitatea amintirilor negre ce ma strapung si imi smulg tot mai multe bucati din inima mea singerinda.

Lacrimi arzinde se prelingpe obraji mei lasind urme adinci de durere ce nu are vindecare.Totul a inceput intr-o seara de vara cind nemiloasa,soarta careparca e aliata cu suferinta mi-au scos-o in cale pe ea....

La inceput credeam ca e o iubire imposibila deoarece eu aveam 33ani iar ea 18....Ne intilneam in fiecare zi, chipul ei devenind pentru mine indispensabil, asemeni aerului, asemeni vietii si a principiului de a trai....!

Ne iubeam insa in taina fara a neexterioriza sentimentele si era asa frumos incit dorinta de a fiimai mult decit prieteni era tot mai mare....Au urmat 8 luni....8luni de vise si de iubiri in mintea mea,8 luni in care ne povesteam unul altuia toate trairile,8 luni in care nu indrazneam sa ma a-ting de ea,sa o string in brate si sa o iubesc asa cum visamdeseori.

Intr-o zi,in perioada cind soarele redevine tot mai puternic,cind ghioceii reinfloresc asemeni primaverii din viata mea,am avut o cursa la Cluj cu un client. Am sunat-o si pe ea sa vina cu mine pentru a mai povestii la intoarcere ce am mai facut fiecare,pentru a ne petrece din nou cit mai mult timp impreuna...si a venitLa intoarcere in timp ce povesteam amindoi ca doi vechi prieteni,ea m-a prins de mina....Simteam ca zbor,ca o iau razna si simteamcum inima imi batea tot mai tare,aproape sa imi iasa din piept..Eram asa de fericit !

Cind am ajuns din nou in oras,am luat-o pe drumul ce mergea spre locuinta sa. Atunci,ea m-a intrebat undemergem,iar eu i-am zis...te duc acasa,la care eami-a replicatscurt...da m-ai intrebat daca vreau sa merg acasa ?

Am ramas sur-prins pentru ca credeam ca vrea sa mearga undeva in oras cu vreunprieten sau o prietena si am devenit asa de trist incit mi s-au sters toate bucuriile ce le-am simtit in ziua aceea. Ok i-am zis..unde sa te las? Nicaieri mi-a zis ea,du-ma undeva oriunde vrei,numai acasa nu... Dintr-o data am simtit ca toata lumea imi apartine.. ca sintem amindoi doar in lume si tot ce traieste in jurul meueste menit a traii pentru mine...Ne-am dus acasa la mine si faraa scoate un cuvint ne-am sarutat si ne-am iubit ca doi nebuni,ca doi adolescenti.... Din acea zi, am ramas impreuna...

Ne iubeam,rideam si plingeam de fericire eram facuti unul pentru altul..Au urmat doi ani...doi ani in care am vizitat europa,doi aniin care nimika nu umbrea visul real in care traiam si credeamca nimeni si nimic nu ne putea despartii. Bucuriile ei erau si ale mele si plingeam de cite ori era suparata si o luam in brate sio iubeam si o sarutam, ajutind-o sa uite.

Eram asa de fericiti ca ne-am hotarit sa facem pasul cel mai important...sa ne pecletuim iubirea in fata lui Dumnezeu la care ii multumeam zi de zi pentru ca ne-a creeat pe amindoi unul pentru celalalt. Octombrie 2009 eraluna in care urma sa ne unim vietile pentru totdeauna. Pentru astaera nevoie de mai multi bani si am hotarit impreuna sa lucram amindoica ospatari pe Transfagarasan.

Pe zi ce trecea eram parca tot mai fericiti si iubirea noastra tot mai aproape de a se uni pe vecie. Ne plimban de mina pretudindeni chiar si prin casa si ne iubeamasa cum nimeni nu s-a iubit vreodata si soarele parca straluceadoar pentru noi.

Dar intr-o zi am gasit in telefonul ei un mesajcare mi-a luat intr-o secunda tot ce am trait atita de frumos timpde doi ani....mi-a luat viata,fericirea,dorinta de viata...mi-a intunecat zilele si mi-a inghetat sufletul care era atit de cald pana atunci. In ziua aceea ea ii scrisese unui alt barbat...In seara aceleiasi zile am parasit-o fara a fii induplecat de lacrimile si de disperarea cu care isi cerea iertare.

Am plins amindoi, ne-am sarutat si ne-am iubit...pentru ultima data... Ajuns acasa cu sufletul gol si cu inima plingind,am stat zile in sirin fotoliu privind in gol si suspinind caci lacrimile imi secase-ra de mult. Vroiam sa inving viata si sa mor cu iubirea ei in inima,dar cineva mi-a doborit usa si m-am trezit slab si palid pe patulde spital. Acuma, dupa patru luni de chin si suferinta, inca maiprivesc pe geamul inghetat la formele neregulate ce imi descriuparca sufletul meu.
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

foarte trista povestea de dragoste.Din pacate, exista si povesti de dragoste fara happy end, povesti de dragoste care te secatuiesc de viata si iti lasa sufletul gol si intunecat. Dar chiar si in intuneric poate exista o raza de lumina.trebuie doar sa o cauti si sa ii permiti sa iti lumineze viata
Vizitator

Re: Poveste de dragoste anonima, suferinta si lacrimi

Mesaj de Vizitator »

buna!!

nu cred ca sunt in masura sa comentez povestea lui placuta si cu un final trist ........ dar o fac pt ca a trecut si eu prin asemanea clipe minunate zic eu si timp de 5 ani .... chiestia e ca ar trebui sa scriu pana dimineata si foarte putini m-ar si intelege zic e......

zic eu ca acest romeo nu a iubito indeajuns cum crede el......... daca o iubea asa cum i-si inchipuie el si si pretinde poate pe loc nu o ierta ci urmaroarea zi cel tarziu........

diferenta e ca mi-e mi sa intamplat dupa 6 luni inpreuna sa ma insele eu find plecat pe dincolo timp de o luna la munca si dupa ce cerul mi-a stat in cap cateva saptamani nu mai mancam nimic nu mai avea rost ...........decat sa vina timpul sa revin in tara desi stiam ca degeaba vin si nu mai gasesc cea ce iubeam si ce am lasat ......... o uram .......asta pana cand am revazuto si am cerut niste explicati ........dc !!! dc nu ma chiemat daca ii era dor de.... sau dc nu mi-a zis ea dc am aflat de la altu .......SI DC CU cik prietenul meu ............. asteptam niste raspunsuri.......ca tot omul ...... singura chiestie sau raspuns a fost ca nu ma iubea ......sau ca nu ma iubea destul............

nu mai stiu cat a trecut din acea zi cand i-am cerut explicti dar cam 4 5 zile si nu am putut sta cu gandul sau cu acea ura asta pt ca o iubeam o iubeam o iubeam si gata.......de atunci pana anul trecut pe 18 martie ...... au fost 5 ani fara ceva 2 luni cred cei mai frumosi ani ai mei si sunt sigur ca nu o sa mai am parte de asa ceva .......

a fost minunat penultimul ei an de facultate eu m-am angajat pe tir curse franta-rom rom-anglia,scotia....... pe 10 martie a fost cand mi-am dat seama ca ceva se intampla deoarece primeam tot mai putine mesaje 4 7 mesaje chiar 3.......de obicei primeam cam 15 20 minim .....i-mi zzicea tot ........ pana pe 10 martie am ajuns in tara si ia-m zis sa-mi zica cea cemi ascunde ........era alta persoana nu mai vazusem aceasta fata a ei nici o data desi credeam ca o cunosc destul de bine pot zice 80% chiar mai mult pana in acea zi ......acum 55% cred ca e mult ,,,,,,,,dupa un an si decand ne-am desp .........

am mai lasato 3 zile sa se gandeasca ce are de gand pt ca nu vroia sa-mi zica cea ce sa intamplat cu ea........simteam ca e un altul..........dupa 3 zile am revenit fara sa o anunt raspunsul a fost ce caut eu acolo desi era tot al meu .....in fine am cerut un raspuns ..........nu mi-sa dat .....in-tre timp ea a plecat la intalnire ......lasanduma singur........si pe leptop am gasit poze cu acel NOROCOS sarutanduse........ desi eram 90% sigur ca ma inselat speram sa fie ADEVARAT CEA CE MI-A JURAT cu LACRIMI CA NU o sa SE MAI INTAMPLE ASTA CU ACEI 5 ANI IN URMA............... DE CAND AM VAZ poza cu ei sarutandumi iubita mea ACEA FIINTA ce NUMAI EA CONTA PT MINE nimeni altcineva....NICI MACAR EU nu contam inaintea ei............

de atunci cateva nopti nu am mai dormit.....i-am mai cerut o ultima noapte de dragoste.........si mi-a promis ca o so primesc ......eu plangeam ea plangea ne sarutam MA TINEA CA PE O LEGUMA IN BRATE PARCA EU AS FI GRESIT poate ...da nu zic nu DARNU SA O INSEL..... suna EL nici nu mai eram prin casa ......in fine am mai facut o

ultima cursa de scotia fara sa stie unde am plecat nici nu a interesato vre-o 3 zile vazind ca nu o mai caut.......a sunato pe soramea........sa vada ce fac soramea i-a zis ca nu stie nik de mine ceva griji si-a facut pana cand am revenit in tara cam 7 zile nici nu ar vrea nimeni sa auda ce mi-a auzit urechile din gura ei........nici decum a ingrijorare ci de injuri......

in fine am descarct la constanta......in toti acesti km..........simteam ca totul sa SFARSIT SI CA NIMIC NU MAI EXISTA FARA EA.........aveam ochi umflati de atata plans .........nu ma mai puteam controla ..........am luat si pastile.........dar cand nu mai aveau efect......aceasi chiestie......din nou o sunam si dupa cateva ore potae ca mai imi raspundea........

dupa ce am predat masina am revenit acasa si i-am cerut acea noapte atat mai i-mi doream sa ne mai iubim pt ultima data.......si dupa sa RAMANEM PRIETENI........nu a fost deacord desi i-mi promisese...... atunci am hotarat ca mai are o saptamana sa i-si ia bagajul si sa plece din casa......... si atunci se terminase cam tot pt ea..... am mai plans ceva timp am 2 ..........acum rad cand i-mi aduc aminte........cred ca si cine o sa citeasca aceste randuri. :)

si a plecat la NOROCOS A TREA ZI PE LA 00:30 MAM TREZIT CU EA in pat ca nu are unde sa doarma am trimiso unde a stat cele 3 nopti......desi nu vroiam sa plece,.....am adormit si eu dupa nenumarate nopti nedormite cu ea in brate nu aveam voie nici sa o pup macar .......dimneata pe la 5 stateam si cu lacrimi in ochi ma uitam la ea o admiram ma bucuram ca e langa mine chiar si asa rece.......

pana sa trezit si a inceput cu ale ei...... cumva in acea dimineATA sa intamplat asa zisa ULTIMA DRAGOSTE intre noi 2 dar pt ea nu A MAI FOST cum era cu cel mult o luna in urma.......pt ca CIK IL INSELA PE NOROCOS......

de atunci eu am plecat acasa la ai mei ........pana ea isi va gasi gazda...... am ajutato sa-si care bagajeele la noua ei locuinta........si de atunci 3 luni totul era negru in jurul meu.

noroc cu soramea ca acum nu mai aveati sa cititii aceste randuri.......a fost singura persoana care nu vroiam sa o fac sa sufere dupa mine.......prin august la costinesti anu trec eram rupt de beat alcolul era un refugiu pt mine ma facea sa uit de ea.

am vazut chipul ei vedeam in ceata si mi- am zis nici aici nu scap de gandul ei intre atatea fete.... CHIAR EA ERA Am ajuns la un metru de ea sa ma conving :)) mi-a zis ca ce caut aici!!! desi eu eran de 3 luni de cand a inceput sezonul NUMAI CA cumva sa UIT OARECUM de EA...... MA TRAS DEOPARTE AM VB 3 min atata am rezistat era aceasi persoana rece nu iubita mea cum o vedeam eu in mintea mea cum era deobicei......

cand am revenit in bv aveam 78kg desi cand plecasem aveam 64 kg atat de mult slabisem etam pile si os
din nou reveneam in camera multe locuri ce petrecusem clipe frumoase impreuna......din nou am inceput sa pic in acel dor de ea........pana atunci nu am mai sunato decat de 2 ori am invitato la un suc doar pt ca ea dupa 2 luni cu aproximatie dupa ce sa despartit DE NOROCOS ma sunat si ma invitat la un suc........ SI CA ea inca tine la mine....... am intrewbato daca sa despartit de el ... a zis ca da atunci daca vrei sa ne inpacam treb sa ma convingi ca ti la mine si nu DOAR vrei sa ai pe cineva alaturi...........SI EU NU MAI VREAU SA SUFAR A TREIA OARA DIN CAUZA TA....... nu m-ai mai sunat.

si deacea am invitato eu la un suc .........nu a venit,,,,,,,,,,,, si cam atat de atunci nu am mai cautato nu MA mai cautat.........SI INCA O IUBESC oarecum dupa tot ce mi-a facut

nasoal treaba ca acum nu mai am incredere in mine in primul rand deoarece mi-e frica sa nu mai trec prin ce am trecut....... si nu am mai avut nici o relate serioasa de atunci sa nu zic nici una si dupa toate astea poate ca as-i iertao cred.

intr-un final as putea sa-l felicit pe domnul anonim de mai sus pt ca a avut tARIE DE A PUNE . punct poate cand a trebuit ......si NU A SUFERIT SI EL A 2 OARA, DAR ORICUM MIE NU-MI PARE RAU .

SCUZE pr cine se chinuie sa descifreze ce-a ce am scris..... . si , alea alea nu-s de mine
Vizitator

Re: Poveste de dragoste anonima, suferinta si lacrimi

Mesaj de Vizitator »

ma gandeam sa-ti las un mesaj.sti tu dragostea te ia mereu prin suprindere... dar tu trebuie sa mergi inainte
Scrie răspuns

Pentru a interactiona pe Forum: Conecteza-te aici sau Inscrie-te aici daca nu ai cont.